Przedmiotem zamówienia jest:
„Wykonanie robót utrzymaniowo-konserwacyjnych w granicach administracyjnych miasta Wałbrzycha na drogach publicznych zarządzanych przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha oraz na drogach wewnętrznych stanowiących własność Gminy Wałbrzych”.
Zamówienie obejmuje roboty w zakresie utrzymania, konserwacji i remontów nawierzchni:
bitumicznych – wykonywanych masami betonu asfaltowego, asfaltu lanego lub masami na „zimno”;
niebitumicznych – do których należą w szczególności: roboty brukarskie przy wykonywaniu nawierzchni jezdni z kostek kamiennych, bazaltowych, betonowych, nawierzchni chodników z kostek betonowych, kostek kamiennych, a także roboty krawężnikowe i naprawa dróg gruntowych.
Zakres zamówienia został podzielony na dwa zadania.
Granicą dzielącą miasto Wałbrzych na zadanie I i na zadanie II jest droga krajowa nr 35 Golińsk – Wrocław.
ZADANIE I
Zadanie I obejmuje następujący obszar:
1) osiedla: Książ, część Szczawienka, część Piaskowej Góry, Podzamcze, Biały Kamień, Konradów, część Starego Zdroju, Sobięcin, część Śródmieścia, Gaj, Glinik Nowy;
2) drogę krajową nr 35: – ulice: Wrocławską, Armii Krajowej, Bolesława Chrobrego, Kolejową;
3) drogi powiatowe: – ulice: Karkonoską, Żeromskiego, Wańkowicza, Wysockiego (odc. pomiędzy ul. Gen. Andersa a ul. Sikorskiego), Moniuszki (odc. od ul. Sikorskiego do ul. Mieroszowskiej), Mieroszowską, Wyszyńskiego, Długą;
4) drogi wojewódzkie:
nr 375 – ulice: Gen. Andersa, II Armii;
nr 376 – ulice: De Gaulle’a, Wieniawskiego, Gałczyńskiego;
nr 367 – ulice: Zachodnią, 1 Maja do ul. Sikorskiego.
ZADANIE II
Zadanie II obejmuje następujący obszar:
1) osiedla: Lubiechów, część Szczawienka, WSSE, Poniatów, część Piaskowej Góry, część Starego Zdroju, Nowe Miasto, część Śródmieścia, Kozice, Rusinowa, Podgórze, Glinik Stary;
2) drogę krajową nr 35 – ulice: Sikorskiego, Niepodległości (odc. od ul. Sikorskiego do ul. Wałbrzyskiej), Wałbrzyską;
3) drogi powiatowe – ulice: Piotrowskiego, Orkana, Wysockiego (odc. od ul. Sikorskiego do al. Wyzwolenia), Bolesława Chrobrego, al. Wyzwolenia, Mickiewicza, Niepodległości (odc. od ul. Mickiewicza do ul. Sikorskiego), 1 Maja (odc. od ul. Kasztanowej do Ronda Solidarności), Matejki, Moniuszki (odc. od ul. Matejki do ul. Sikorskiego), Noworudzką (odc. od ul. Kamienieckiej do granicy miasta), Bystrzycką, pl. Solidarności, Piłsudskiego;
4) drogi wojewódzkie:
nr 379 – ulice: Świdnicką, Strzegomską;
nr 381 – ulice: Parkową, 11 Listopada, Noworudzką (odc. od ul. 11 Listopada do ul. Kamienieckiej), Kamieniecką.
Zakres rzeczowy: wykonanie robót związanych z utrzymaniem i konserwacją dróg na powierzchni łącznie ok. 362 000 m2.
W przypadku zaistnienia konieczności wykonania robót remontowych, szczegółowy zakres robót remontowych będzie określany w protokole typowania, po ich wstępnym uzgodnieniu i obligatoryjnym zgłoszeniu do właściwego organu.
Zakres rzeczowy: wykonanie robót związanych z utrzymaniem i konserwacją dróg na powierzchni łącznie ok. 362 000 m2.
W przypadku zaistnienia konieczności wykonania robót remontowych, szczegółowy zakres robót remontowych będzie określany w protokole typowania, po ich wstępnym uzgodnieniu i obligatoryjnym zgłoszeniu do właściwego organu.
Wymagania dla zadania I oraz dla zadania II
Wykonawca zobowiązany będzie również do wykonywania niezwłocznie – w terminach wskazanych przez Zamawiającego – napraw nawierzchni po robotach na urządzeniach odwadniających (związanych z eksploatacją kanalizacji deszczowej) i robotach utrzymaniowo - konserwacyjnych obiektów inżynierskich (mostów i przepustów). Zamawiający będzie na bieżąco zgłaszał Wykonawcy lokalizacje poszczególnych robót, ich zakres, technologię wykonania oraz termin wykonania.
Wykonawca zobowiązany będzie w przypadku dodatkowych dni wolnych od pracy, niedziel i świąt oraz w razie wystąpienia klęsk żywiołowych, na wniosek Zamawiającego, do pełnienia dyżurów wg potrzeb.
Wykonawca zobowiązany będzie do zabezpieczenia w trybie natychmiastowym (nie później niż w czasie 1 godziny) miejsc niebezpiecznych powstałych nagle, a mających wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zgłoszonych przez Zamawiającego lub poza godzinami pracy Zamawiającego, inny uprawniony organ lub podmiot (Policję, Straż Miejską, dyspozytora operatora komunikacji miejskiej) pisemnie lub telefonicznie lub drogą elektroniczną. Następnie Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania wymaganych robót, po ich zatwierdzeniu przez Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany będzie do weryfikowania zgłoszeń dokonanych przez inny uprawniony organ/podmiot i do niezwłocznego poinformowania Zamawiającego na piśmie o podjętych działaniach.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla zadania I oraz dla zadania II zawiera wzór umowy, dokumentacja projektowa (STWiORB, SST, OST) oraz formularz cenowy (przedmiar robót).
Wykonawca zobowiązany będzie do realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami, w szczególności zgodnie z:
1. ustawą z 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz.U.2020.797 ze zm.),
2. ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. - Prawo ochrony środowiska (t.j. Dz.U.2020.1219 ze zm.),
3. rozporządzeniem Ministra Klimatu z dnia 2 stycznia 2020 r. w sprawie katalogu odpadów (t.j. Dz.U.2020.10).
Wykonawca zobowiązany będzie do dysponowania sprzętem i wyposażeniem do oznakowania robót w pasie drogowym (zestawy do wygradzania i zabezpieczania robót), zgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz.U.2020.110 ze zm.).
Wykonawca zobowiązany będzie do wdrożenia sposobu organizacji ruchu (w oparciu o projekt tymczasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia robót), oznakowania odcinka robót oraz ponosi odpowiedzialność za bezpieczeństwo ruchu na drodze do momentu przekazania placu budowy i odbioru końcowego robót.
Wykonawca zobowiązany będzie do złożenia Zamawiającemu zatwierdzonego projektu tymczasowej zmiany organizacji ruchu na czas prowadzonych robót z uwzględnieniem ich charakteru w terminie 30 dni od dnia podpisania z Zamawiającym umowy (rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 23 września 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzeniem, t.j. Dz.U. z 2017.784). Wykonawca zobowiązany będzie posiadać zatwierdzony projekt tymczasowej zmiany organizacji ruchu przez cały okres trwania umowy. W przypadku wygaśnięcia projektu tymczasowej organizacji ruchu w trakcie realizacji umowy Wykonawca zobowiązany będzie do ponownego przedstawienia zatwierdzonego projektu tymczasowej organizacji ruchu.
Wymagania, o których mowa w art. 29 ust. 3a Ustawy
Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, zgodnie z zasadami i warunkami określonymi w § 10 projektu umowy.
1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.
2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.
3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.
4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.
Czas na składanie ofert upłynął...